Krypto Prasówka ver. 0.46

in #polish2 years ago

Kryptoprasówkav0.46908x300.png

Krypto Prasówka ver. 0.46

Cześć!

Kolejny tydzień i kolejna Krypto Prasówka, czyli zbiór najciekawszych informacji z polski, świata i giełd. W tym tygodniu nazbierało się ciekawych informacji:

  • Polska = 4 Newsy
  • Świat = 16 Newsów
  • Giełdy = 8 Newsów

Zapraszam do przeglądu i komentarzy : )


Krypto Polska


LibraCoin: co o cyfrowej walucie Facebooka sądzą polscy politycy? | Bitcoin.pl

Temat LibraCoin – cyfrowej waluty Facebooka – jest dziś nadal szeroko komentowany w światowych mediach. Można odnieść wrażenie, że głównymi komentującymi są jednak tym razem nie kryptowalutowi inwestorzy i eksperci ds. technologii blockchain, a politycy. Zauważyliśmy, że temat nie zaistniał jednak w tym zakresie w polskiej przestrzeni publicznej. Postanowiliśmy to zmienić i ponownie zapytać różnych polityków, co myślą o planach giganta mediów społecznościowych. Uzyskaliśmy zaskakujące odpowiedzi.

KNF i KDPW razem na rzecz innowacji finansowych | Parkiet.com

KDPW stworzył platformę blockchain dla rynku kapitałowego, która poprzez usprawnioną wymianę i analizę danych rynkowych posłuży rozwojowi technologicznemu całego rynku kapitałowemu. Dzięki współpracy z UKNF mamy szansę na wykreowanie nowoczesnej platformy biznesowej, ukierunkowanej na współpracę wielu podmiotów, w celu wymiernego zwiększania wzajemnych korzyści. Tym samym tworzymy infrastrukturę do współtworzenia jednolitego, bezpiecznego i zaufanego systemu dedykowanemu współpracy w obszarze nowoczesnych i innowacyjnych usług finansowych

Ewa Farna promuje Bitcoiny? Konto gwiazdy zostało zhackowane! | Tokeneo.com

Od 14 sierpnia br. na facebookowym funpage'u Ewy Farny (polskiej piosenkarski) zaobserwować mogliśmy dość nietypowe treści... Okazało się, że konto gwiazdy show-biznesu zostało przejęte, a posty udostępniane są przez hackera.

Saleta ambasadorem Tokeneo przez kolejny rok. Saleta Coin wraca ze zdwojoną siłą | Tokeneo.com

Przemysław Saleta (były mistrz świata w kick boxingu) przedłuża współpracę z Tokeneo. Przez kolejny rok będzie pełnił funkcję ambasadora marki Tokeneo! Warto zaznaczyć, iż jest on pierwszym powszechnie znanym polskim sportowcem, który postanowił wyemitować swój własny token personalny. Premiera Saleta Coina (PSC) miała miejsce 26 stycznia 2019 roku podczas BTC Invest Camp (największej polskiej konferencji poświęconej kryptowalutom zorganizowanej w Azji).

BitTubeAppEARNTUBEBANER908x150.png


Krypto Świat


FED tworzy rozwiązanie płatnicze w czasie rzeczywistym FedNow | Bithub.pl

Amerykańska Rezerwa Federalna (FED) ogłosiła niedawno, że pracuje nad nowym systemem płatności zwanym FedNow. System płatności w czasie rzeczywistym będzie „wszechobecny, szybki i wydajny”. Chociaż Fed utrzymuje niski profil, wielu uważa, że technologia blockchain odegra tutaj kluczową rolę.

Kurs Bitcoina a Brexit | Bitcoin.pl

W ostatnich tygodniach wiele negatywnych dla światowej gospodarki wydarzeń napędzało kurs Bitcoina. Wśród nich była m.in. eskalacja wojny handlowej na linii USA-Chiny. Oprócz tego nadal aktualne jest wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Niektórzy analitycy przewidują więc, że Brexit doprowadzi do mocnego skoku ceny BTC, a może nawet kolejnego ATH w historii kryptowaluty.

Charlie Lee odpowiada na zarzuty skierowane w Fundację Litecoin! | Tokeneo.com

11 sierpnia bieżącego roku twórca Litecoina (LTC) – Charlie Lee opublikował na Twitterze post, w którym przedstawił główne założenia swojej firmy.

Bitcoin był opłacalny przez niemal 99% swojej historii! | Tokeneo.com

Jeden z analityków kryptowalut - Rhythm Trader, opublikował na Twitterze analizę, wedle której bitcoin był opłacalny przez 3817 dni z 3869 dni swojego istnienia. Okres ten stanowi 98,66 % historii kryptowaluty. Analityk dodaje również, że jedynymi inwestorami, którzy stracili na bitcoinie byli ci, którzy wyprzedawali swoje coiny podczas trendów spadkowych. Natomiast ci, którzy stanowczo utrzymywali monety, osiągali maksymalne zyski.

Elon Musk wspiera probitcoinowego kandydata na prezydenta | Bitcoin.pl

„Wizjonerzy mogą tworzyć przyszłość i wartość dla świata” – uważa Bitcoinist. To komentarz portalu dot. poparcia, jakiego udzielił Elon Musk, dyrektor generalny Tesla Inc., dla Andrew Yanga, który kandyduje na prezydenta USA. Nie byłoby w tym nic ciekawego dla zwolenników BTC, gdyby nie fakt, że Yang jest znanym fanem Bitcoina.

15 krajów dołącza do FATF | Ciąg dalszy regulacji w ramach AML | Bithub.pl

Rządy na całym świecie zmieniają sposób, w jaki regulują aktywa kryptograficzne, aby były zgodne z globalnymi standardami odnośnie kryptowalut określonymi przez FATF. Niektóre z nich już zmieniają istniejące przepisy, a inne tworzą nowy system współpracy i udostępniania danych.

Nowa Zelandia: Zarobki w Bitcoinie legalne | Tokeneo.com

Nowa Zelandia oficjalnie ogłosiła zarobki w kryptowalutach jako legalne. Udostępniła również wzór, jak opodatkować te przychody.

IBM chce opatentować przeglądarkę internetową opartą na blockchainie | Kryptowaluty.info.pl

Gigant technologiczny IBM ubiega się o patent na przeglądarkę internetową opartą na technologii blockchain.

Zgodnie z wnioskiem złożonym 6 sierpnia do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych w Stanach Zjednoczonych, przeglądarka ma gromadzić dane wyszukiwania na blockchainie. Podczas przeglądania informację mają być zbierane, a następnie przekazywane do węzłów sieci peer-to-peer.

ETF na Bitcoin | Decyzja znowu odroczona | Bithub.pl

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) po raz kolejny odracza wydanie decyzji w sprawie zatwierdzenia lub odrzucenia trzech nowych ETF na bitcoin.

Peso spada. Czy Bitcoin będzie bezpieczną przystanią? | Fxmag.pl

13 sierpnia portal Cointelegraph poinformował, że Bitcoin jest handlowany z premią w Argentynie po tym, jak gwałtowna dewaluacja waluty tego kraju skłoniła inwestorów do poszukiwania bezpiecznej przystani. Jakie czynniki do tego doprowadziły?


Ledger Nano S - The secure hardware wallet


Hedera Hashgraph wraz z IBM i Tata tworzy sieć podobną do Ethereum i Libra | Bithub.pl

Wiele przedsiębiorstw prześciga się w sposobie implementacji blockchaina do swoich modeli biznesowych. Zwiększają się również wymagania wobec tej technologii. Ostatnio do wyścigu stanęły kolejne wielkie marki – IBM i Tata, które podjęły współpracę z Hedera Hashgraph.

Samsung dodaje obsługę bitcoina (BTC) w telefonach Galaxy S10, ale nie dla każdego... | Fxmag.pl

Długo oczekiwany portfel kryptowalutowy zintegrowany z flagowymi telefonami serii Galaxy S10, produkowanymi przez Samsunga okazał się sporym rozczarowaniem. Głównym tego powodem był fakt, że aplikacja Blockchain Keystore nie obsługiwała czołowej kryptowaluty, jaką jest bitcoin (BTC). W ramach najnowszej aktualizacji doszło jednak do zmiany, która wprowadza integrację z bitcoinowymi adresami.

Kolejna drużyna NBA przyjmuje Bitcoiny | Bitcoin.pl

The Dallas Maverick to już druga drużyna z ligi NBA, która otwiera się na płatności w kryptowalutach. Informację oficjalnie potwierdził wczoraj na swoim profilu na Twitterze procesor płatności cyfrowych walut BitPay.

Niezadowolony inwestor z pozwem zbiorowym przeciwko Ripple | Fxmag.pl

Portal Cointelegraph poinformował, że jeden z inwestorów w kryptowalutę Ripple (XRP) wniósł pozew zbiorowy w imieniu własnym i innych osób w podobnej sytuacji przeciwko Ripple, w którym zarzuca, że spółka wprowadziła inwestorów w błąd i przystąpiła do sprzedaży XRP jako niezarejestrowanego papieru wartościowego, łamiąc prawo federalne.

IRS wysyła kolejną rundę listów ostrzegawczych do krypto podatników | Kryptowaluty,info.pl

Amerykański urząd podatkowy IRS ponownie wysłał do swoich obywateli listy dotyczące podatków od kryptowalut. Tym razem pisma otrzymali obywatele, którzy uiścili podatki, ale zdaniem IRS zrobili to błędnie.

Długo oczekiwany moment w końcu nadchodzi – oficjalne uruchomienie platformy Bakkt zostało zaplanowane na 23 września. | Kryptowaluty.infp.pl

Długo oczekiwany moment w końcu nadchodzi – oficjalne uruchomienie platformy Bakkt zostało zaplanowane na 23 września.

BravebrovserBaner908x150.png


Krypto Giełdy


BOŚ wypowiada umowę Igoria Trade — możliwe kilkudniowe opóźnienia wpłat i wypłat na BitBay | Fxmag.pl

Spółka Igoria Trade, będąca pośrednikiem płatniczym, obsługującym m.in. największą polską giełdę kryptowalut BitBay, a także niedawno upadły Bitmarket, otrzymała wypowiedzenie umów o prowadzenie rachunków bankowych od Banku Ochrony Środowiska. Oznacza to znaczne utrudnienia dla działaności spółki, której problemy z kontami bankowymi rozpoczęły się tuż po głośnym upadku giełdy Bitmarket.

Giełdy bitcoin tracą płynność finansową? | Jak zarobić na danych blockchainowych? | Bithub.pl

Z niniejszego artykułu poznacie najnowsze dane, które sugerują utratę płynności finansowej przez giełdy bitcoin, a przynajmniej od czasu do czasu. Poza tym dowiecie się, czy istnieje korelacja pomiędzy ilością napływu transakcji na giełdę a ceną kryptowaluty. Sami zdecydujecie, czy warto to wykorzystać.

BINANCE

Coraz bliżej powrotu działalności Binance do USA | Tokeneo.com

W czerwcu Binance ogłosiła, że zamyka wszystkie swoje operacje na terenie Stanów Zjednoczonych. Do września wszyscy klienci zostali zobowiązani do wstrzymania wszelkich operacji na swoich kontach. Okazało się, że to element większej operacji, ponieważ Changpeng Zhao miał w planach uruchomienie pełnoprawnego amerykańskiego oddziału giełdy.

BITMARKET (upadła)

Bitmarket | Zaktualizowane wzory zawiadomień dla Poszkodowanych | Bithub.pl

W związku z licznymi prośbami, które przesyłacie do naszej Redakcji w związku z przeniesieniem sprawy upadku Bitmarket do Prokuratury w Suwałkach i nową sygnaturą sprawy publikujemy nowe, zaktualizowane wzory dokumentów.

COINBASE

Coinbase rezygnuje ze wsparcia Zcash w Wielkiej Brytanii | Gieldykryptowalut.pl

Giełda Coinbase wysłała do swoich użytkowników z Wielkiej Brytanii maile z informacją, że nie będzie dłużej wspierać kryptowaluty Zcash (ZEC).

Coinbase kończy współpracę z angielskim bankiem Barclays | Gieldykryptowalut.pl

Współpraca pomiędzy giełdą kryptowalut Coinbase a londyńskim bankiem Barclays dobiegła końca.
Według raportu opublikowanego przez Coindesk, osoby zaznajomione z branżą twierdzą, że Coinbase znalazł już inny brytyjski bank, który będzie obsługiwał transakcje giełdy. Bank o nazwie ClearBank jest znacznie młodszy i o mniej ugruntowanej pozycji niż Barclay.

POLONIEX

Poloniex zrekompensuje straty użytkowników po flash crashu na CLAM | Gieldykryptowalut.pl

Sytuacja miała miejsce 26 maja kiedy cena CLAM spadła o ponad 70 % w bardzo krótkim czasie. Spowodowało to brak płynności na rynku i powstanie lawiny niespłaconych pożyczek. W wyniku tego wydarzenia użytkownicy utracili 1800 BTC, co stanowiło wówczas równowartość ok. 13,5 mln $

KUCOIN

KuCoin zaprasza na nową platformę | Gieldykryptowalut.pl

Giełda KuCoin utworzyła nową platformę KuCoinPlay, która pozwala brać udział w konkursach i wygrywać nagrody w kryptowalutach.

GiełdyRyzyko908x150.png

separator908x10.png
Rekomenduje908x150.png

BanerBinance198x75.png BanerBitBay198x75.png

Cześć i do zobaczenia w kolejnym wydaniu!

STOPKA4908x300.png

Coin Marketplace

STEEM 0.63
TRX 0.10
JST 0.076
BTC 56951.01
ETH 4603.37
BNB 623.38
SBD 7.17