Krypto Prasówka ver. 0.47

in #polish2 years ago

Kryptoprasówkav0.47908x300.jpg

Krypto Prasówka ver. 0.47

Cześć!

Kolejny tydzień i kolejna Krypto Prasówka, czyli zbiór najciekawszych informacji z polski, świata i giełd. Zebrane informacje pochodzą z czołowych polskich portali piszących o kryptowalutach i technologii blockchain.
Przy dodawaniu informacji zwracam uwagę na to aby dany "news" był dodany z portalu, który jako pierwszy o nim napisał.

W tym tygodniu nazbierało się ciekawych informacji:

  • Polska = 5 Newsów
  • Świat = 23 Newsów
  • Giełdy = 6 Newsów

Zapraszam do przeglądu i komentarzy : )


Krypto Polska


Blockchain w Warszawie – czy stolica będzie głosowała za pomocą sieci bloków? | Bitcoin.pl

Fundacja Poprawmy Tę Polskę zbiera podpisy pod petycją dot. dopuszczenia projektu „Aplikacja SMART CITY WaWa – cyberwładza w Twoich rękach” pod głosowanie w Budżecie Obywatelskim Warszawy na 2020 rok. Pomysł dot. systemu głosowania opartego na technologii blockchain.

Okazuje się, że inicjatywa ma jednak pod górkę. Projekt Aplikacji SMART CITY WaWa opartej o technologię blockchain został złożony na portalu UM Warszawa już 10 czerwca br. 16 lipca warszawscy urzędnicy zadecydowali o jego… odrzuceniu.

Jaworze pierwszą gminą, która zagłosuje za pomocą technologii blockchain | Bitcoin.pl

Na profilu blockchainowego startupu iVoting pojawiła się interesująca informacja. Ponoć gmina Jaworze koło Bielska-Białej ma wkrótce testować własny system do głosowania oparty na technologii blockchain.

UOKiK bada temat projektu Omega | Bitcoin.pl

Projekt Omega od pewnego czasu wywołuje spore kontrowersje w świecie kryptowalut, będąc często oskarżany o bycie piramidą finansową. Okazuje się, że tematem zainteresował się polski UOKiK.
Jako redakcja otrzymaliśmy skan odpowiedzi UOKiK, jaką instytucja udzieliła byłemu inwestorowi projektu. Okazuje się, że urząd przygląda się podejrzanej firmie, która stoi za Omegą.

Wojciech Przyłęcki (IQ Partners) | „Wizerunkowo jesteśmy zniszczeni” | Bithub.pl

Chociaż doniesienia w sprawie Bitmarketu nieco przycichły społeczność cały czas zastanawia się, w jaki sposób i czy w ogóle możliwe jest odzyskanie utraconych środków. W sprawie takiego kalibru, jak upadek Bitmarketu nie ma łatwych rozwiązań i prostych wyjść. Zobaczmy, co w miesiąc po wybuchy afery ma na ten temat do powiedzenia wiceprezes zarządu IQ Partners, Wojciech Przyłęcki. Dziś rano jeden z portali informacyjnych opublikował wywiad, w którym Pan Wiceprezes odniósł się do kliku spraw związanych z Bitmarketem. Czy zostało rzucone jakieś nowe światło na sprawę? Oceńcie sami.

Polski rząd i banki przeciwne innowacjom – niszczą branżę krypto | Cyfrowaekonomia.pl

Skuteczne i proste regulacje zawsze przyciągają wielu inwestorów, a same inwestycje w kryptowaluty nie znają granic. Dla kraju są to potencjalne setki milionów dolarów włożonych w Polską gospodarkę co roku. Bez większego zaangażowania państwa i jego udziału prężnie rozwijać mogłyby się Polskie biznesy, a jasno określone i zrozumiałe regulacje prawne dla kryptowalut, zapewniłyby rozwój gospodarki oraz rynku.

BravebrovserBaner908x150.png


Krypto Świat


Chcesz wypłaty w kryptowalutach? Nowa Zelandia stoi otworem | Bithub.pl

Skarbówka Nowej Zelandii opublikowała wytyczne dotyczące wypłaty wynagrodzeń, płac i premii w kryptowalutach dla nowozelandzkich pracodawców. Oznacza to, że, potencjalnie, każdy zatrudniony w Nowej Zelandii obywatel ma prawo ubiegać się o regularne wypłaty w kryptowalutach.

Mike Tyson dementuje plotki! Nie ma nic wspólnego z projektem Fight to Fame! | Tokeneo.com

Amerykański bokser zaprzecza plotkom, które nie tak dawno ukazały się na portalach informacyjnych poświęconych kryptowalutom. W poście opublikowanym na Twitterze zaznacza, iż nie miał i nie zamierza mieć nic wspólnego z blockchainową platformą Fight to Fame.

Zbliżają się kolejne zmiany w blockchainie Ethereum | Kryptowaluty.info.pl

Deweloperzy Ethereum uzgodnili wprowadzenie kolejnych sześciu zmian w kodzie Ethereum, które zostaną aktywowane za pomocą nadchodzącego hard forka o nazwie Istambuł.

Istambuł będzie podzielony na dwie fazy, z których pierwsza wprowadzająca sześć aktualizacji w kodzie o nazwie Ethereum Improvement Proposals (EIPs) będzie mieć miejsce w listopadzie tego roku.

Firmy blockchainowe sprzeciwiają się regulacjom Korei Południowej | Tokeneo.com

Lokalna agencja prasowa Business Korea zauważyła, że coraz więcej firm blockchainowych przenosi swoje projekty za granice Korei Południowej. Szukają lepszych metod finansowania, a duże, międzynarodowe giełdy dają ogromne możliwości.

Jak podają źródła informacji. Powodem masowych przeprowadzek projektów blockchainowych jest problem Korei Południowej z wdrożeniem kontrowersyjnych regulacji kryptowalut.

Kryptowaluty w Szwajcarii: co dalej z Librą Facebooka? | Tokeneo.com

Sześcioosobowa grupa z Komisji Usług Finansowych w Izbie Reprezentantów spotka się w Szwajcarii z Adrianem Lobsigerem, Komisarzem ds. Ochrony Danych Osobowych (FDPIC). Tematem ma być projekt Libry, kryptowaluty Facebooka. Media donoszą również, że spotkanie odbędzie się w piątek, 23 sierpnia.

Santander bank rozwija usługę Ripple w Ameryce Łacińskiej | Kryptowaluty.info.pl

Bank buduje korytarz płatności łączący kraje Ameryki Łacińskiej ze Stanami Zjednoczonymi umożliwiający szybkie płatności z wykorzystaniem aplikacji One Pay FX opartej na oprogramowaniu xCurrent, firmy Ripple. Santander nie ujawnił o które kraje chodzi, ale wiadomo że bank obsługuje w tamtym rejonie Argentynę, Brazylię, Urugwaj, Chile i Meksyk.

Kupuj złoto, gdy Bitcoin rośnie, a banki centralne tną stopy procentowe – według jednego ze znanych inwestorów | Fxmag.pl

20 sierpnia znany weteran inwestycyjny rynków rozwijających się – Mark Mobius w wywiadzie dla agencji Bloomberg wyraził poparcie dla kupowania złota, twierdząc, że akumulowanie kruszcu przyniesie w dłuższej perspektywie korzyści, gdyż wiodące banki centralne luzują politykę monetarną, a wzrost kryptowalut służy jedynie wzmocnieniu popytu na twarde aktywa.

Austriacka sieć telekomunikacyjna testuje płatności kryptowalutowe | Kryptowaluty.info.pl

Jeden z największych dostawców usług telekomunikacyjnych w Austrii, firma A1, testuje płatności kryptowalutowe w wybranych punktach swojej sieci.

With our pilot operation in the A1 shops, we will test demand and acceptance of digital currency in Austria. - Markus Schreiber, A1

Kryptowaluty. Światełko nadziei dla Indii | Fxmag.pl

21 sierpnia portal Cointelegraph poinformował, że w czasie ostatniej rozprawy na temat działań banku centralnego Indii w sprawie kryptowalut, Sąd Najwyższy orzekł, że urzędnicy nieodpowiednio zareagowali na obawy dotyczące branży kryptowalut, podejmując pochopne działania.

Blockstamp uruchomił aplikację do „wolnego handlu w sieci” | Bitcoin.pl

Projekt BlockStamp buduje ekosystem aplikacji w oparciu o własny blockchain. Cel? Sprawienie, aby „określone obszary gospodarki cyfrowej działały bardziej sprawiedliwie i przejrzyście”. Najnowsza aplikacja „BlockStamp OpenBazaar Listing Explorer” pomaga „uczynić wolny handel internetowy naprawdę wolnym”. Eliminuje pośredników i cenzurę.

Anthony Pompliano komentuje debatę G7 dot. Bitcoina | Bitcoin.pl

Na przyszły tydzień zaplanowano szczyt państw G7 (czyli przywódców Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych), których politycy będą debatować w temacie kryptowalut. Wcześniej światowi liderzy omawiali już potrzebę nadzoru i powstania regulacji w rodzącym się sektorze. Wtedy nie doszło jednak do ujednolicenia przepisów i każdy kraj opracował własne ramy prawne lub w ogóle nic nie zrobił w tej sprawie.


Ledger Nano S - The secure hardware wallet


PlusToken - największa kryptowalutowa piramida finansowa w historii | Fxmag.pl

Przestrzeń wirtualnych walut ze względu na swój zdecentralizowany charakter, rosnącą popularność i wciąż niewielki odsetek osób, które są w stanie poruszać się w niej z zachowaniem zasad bezpieczeństwa jest idealnym środowiskiem dla finansowych oszustów i twórców piramid finansowych. Łapią oni w swoją sieć naiwnych, chciwych i nieodpowiednio przygotowanych inwestorów liczących na szybkie zyski i, co gorsza, często wprowadzających do programu nowe osoby, jak ma to miejsce w strukturach tego typu. Przykładem takiej kryptowalutowej piramidy finansowej jest PlusToken - chiński projekt, który oferował zbyt wiele, aby można było uznać go za wiarygodny i warty uwagi. Nie przeszkodziło to jednak ponad trzech milionom użytkowników z całego świata, w tym również z Polski, w powierzeniu mu swoich środków w kryptowalutach, o odzyskaniu których najprawdopodobniej mogą zapomnieć.

Bracia Winklevoss chcą współpracy w szczytnym celu. W tle Facebook, Libra Coin i Amazon | Tokeneo.com

Teraz Tyler i Cameron twierdzą, że spory o Facebooka to już zamierzchła przeszłość. Co więcej, bardzo przychylnie wypowiadają się o Librze, czyli kryptowalucie tworzonej przez Zuckerberga. A jakby tego było mało, wystosowali oni zapytanie o Facebooka w sprawie dołączenia do całego konsorcjum, które zajmuje się wsparciem tego projektu. Tu jednak nadal czekają na ostateczną decyzję.

Komisja Europejska boi się LibraCoin | Bitcoin.pl

LibraCoin powraca jako temat w głównych mediach. Wszystko za sprawą działań organów regulacyjnych ds. przeciwdziałania praktykom monopolistycznym w Komisji Europejskiej, które rozesłały specjalny kwestionariusz, dzięki któremu chcą ustalić, czy LibraCoin jest projektem antykonkurencyjnym.

Społeczność miażdży „niedoszłego Satoshiego Nakamoto” | „Już Craig był bardziej „wiarygodny” niż ten cyrkowiec” | Bithub.pl

W tym tygodniu pojawił się nowy pretendent do tożsamości twórcy Bitcoina, Satoshiego Nakamoto. To, co zaprezentował nie przypasowało, delikatnie mówiąc, społeczności bitcoin. Czy społeczność kryptograficzna krytykuje sprawę na spokojnie i bez zbędnych emocji? Przekonajcie się sami.

Władze USA publikują adresy BTC przestępców | Bitcoin.pl

Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA (OFAC) zajęło się sprawą trzech chińskich obywateli, twierdząc, że naruszyli oni przepisy dotyczące prania pieniędzy i przemytu narkotyków. Chińczycy używali w swoim procederze kryptowalut. Teraz władze publikują adresy BTC przestępców.

Tether planuje wyemitować stablecoin powiązany z chińskim juanem | Kryptowaluty.info.pl

Tether niezmiennie posiadający dominację na rynku stablecoinów powiązanych z dolarem amerykańskim, planuje wyemitować nowy stablecoin CNHT, oparty na chińskim juanie.

Informacją podzielił się na WeChat, Zhao Dong, jeden z udziałowców giełdy Bitfinex. Dodał, że rezerwy CNHT mają być utrzymywane w jednym z belgijskich banków. Platforma RenrenBit należąca do Zhao, ma się zająć obsługą transakcji i depozytów dla CNHT.

Szwajcarski bank otwiera się na blockchain i… zyskuje w parę dni 400 klientów | Cryptoprofit.pl

Szwajcarski bank Maerki Baumann zyskał ponoć nawet ponad 400 nowych klientów po tym jak ogłosił, że chce skorzystać z możliwości technologii blockchain. Informuje o tym dzisiaj Swiss Info.
Ponoć bank z siedzibą w Zurychu zdecydował się na wdrożenie rozwiązań opartych na technologii blockchain w celu ożywienia swojej działalności.

Kandydat na prezydenta USA chce głosowania na blockchainie | Tokeneo.com

Zbliżają się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Jeden z kandydatów jest rozczarowany, że nie wprowadzono w obecnych czasach głosowania opartego na blockchainie.

Bitcoin | Trzy najbliższe daty, które powinieneś znać | Bithub.pl

W ciągu najbliższych miesięcy będą miały miejsce wydarzenia, które mogą okazać się punktem zwrotnym dla globalnego rynku cyfrowych aktywów. Premiera fizycznych kontraktów futures na bitcoinie, ostateczna decyzja w sprawie funduszy ETF na bitcoinie. Poznamy również plan naprawczy Mt. Gox, który nadal ma w swoich zasobach ponad 140 000 bitcoinów. Czy wrócą one do użytkowników po 5 latach?

Szwajcarski bank zaprasza firmy z branży kryptowalut i blockchain | Kryptowaluty.info.pl

Tradycyjny szwajcarski bank Maerki Baumann postanowił wykazać się innowacyjnością zapraszając do siebie biznesy z branży kryptowalut i technologii blockchain.

Bank od jakiegoś czasu szukał sposobu na pozyskanie klientów z młodszego pokolenia, ponieważ połowa jego obecnych klientów ma ponad 70 lat, a tylko 5% ma mniej niż 40 lat. Dodatkowo intensywna konkurencja na rynku szwajcarskim zmusiła bank do poszukiwania alternatywnych rozwiązań.

Brytyjski pracownik wyjaśnia, dlaczego woli otrzymywać pensję w Bitcoinie | Fxmag.pl

22 sierpnia The Mirror – brytyjski dziennik o ponad 100-letniej historii przeprowadził wywiad z 24-letnim pracownikiem giełdy kryptowalut, który zdecydował się otrzymywać całą swą wypłatę w Bitcoinie.

Oracle składa pozew przeciwko CryptoOracle LCC | Tokeneo.com

Coraz więcej startupów decyduje się na dodanie popularnej marki do swojej nazwy, by przyciągnąć w ten sposób jak najwięcej klientów. Te bezprawne działania, wprowadzają konsumentów w błąd.
Przykładem jest tu, chociażby jeden z blockchainowych startupów – CryptoOracle LLC. Okazuje się, że przedsięwzięcie to nie ma nic wspólnego z popularnym amerykańskim gigantem z branży informatycznej

BitTubeAppEARNTUBEBANER908x150.png


Krypto Giełdy


Wielu koreańskim giełdom grozi bankructwo | Tokeneo.com

Najnowszy raport miesięcznika Business Korea wskazuje, że ogromna większość giełd kryptowalutowych na rynku koreańskim znajduje się na skraju bankructwa. Główną tego przyczyną ma być niski wolumen transakcyjny:

Tylko pięć lub sześć giełd z Korei Południowej znajduje się w czołowej setce na świecie pod względem wolumenu obrotu. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że 97% tamtejszych giełd są zagrożone bankructwem z tego powodu.

BINANCE

Binance ogłasza projekt Venus – regionalną wersję Libra Coin | Gieldykryptowalut.pl

Giełda Binance podzieliła się dzisiaj planami utworzenia otwartego projektu blockchain o nazwie Venus, inicjatywy polegającej na opracowaniu lokalnych stablecoinów i aktywów cyfrowych powiązanych z walutami fiducjarnymi na całym świecie. Binance określiła Venus mianem „niezależnej regionalnej wersji Libra”.

Binance wraca z własną aplikacją na iOS | Tokeneo.com

Już w sobotę, 17 sierpnia, Changpeng Zhao, prezes Binance, zapowiedział powrót aplikacji na system iOS. Podkreślił, że starania o ponowne znalezienie się w App Store było procesem trudnym, konieczne było spełnienie odpowiednich warunków, ale firma podjęła tę próbę. Nie było łatwo, zdaniem CZ, ale proces zakończył się sukcesem.

BITMEX

BitMEX zbanował użytkowników z Hong Kongu | Gieldykryptowalut.pl

Giełda postanowiła zdecydować się na ten krok ze względu na rosnące wymagania regulacyjne w tych regionach. Tym samym Hong Kong, Seszele i Bermudy dołączyły do pozostałych zbanowanych jurysdykcji: Stanów Zjednoczonych, prowincji Quebec w Kanadzie, Kuby, Krymu i Sewastopolu, Iranu, Syrii, Korei Północnej i Sudanu.

COINFIRM

CoinGecko i Coinfirm współpracują w celu poprawy wglądu w aktywność i bezpieczeństwo giełd kryptowalut | Bithub.pl

CoinGecko i Coinfirm rozpoczęły współpracę, która ma na celu poprawę wglądu w aktywność i bezpieczeństwo giełd kryptowalut. Dodatkowo, firmy dają użytkownikom możliwość zgłaszania oszustw, włamań i nadużyć za pośrednictwem sieci AMLT.

CRYPTOPIA (upadła)

Klienci Cryptopii mogą nie odzyskać swoich pieniędzy | Tokeneo.pl

Likwidator Cryptopii poinformował dzisiaj zainteresowanych o postępach w zabezpieczaniu kapitałów kryptowalutowych skradzionych z giełdy podczas ataku hakerskiego w styczniu tego roku. W ogłoszeniu pojawiają się dwa powody, które uniemożliwiają przyspieszenie procesu.

GiełdyRyzyko908x150.png

separator908x10.png
Rekomenduje908x150.png

BanerBinance198x75.png BanerBitBay198x75.png

Cześć i do zobaczenia w kolejnym wydaniu!

STOPKA4908x300.png

Coin Marketplace

STEEM 0.72
TRX 0.10
JST 0.076
BTC 58615.84
ETH 4439.28
BNB 623.25
SBD 7.11