Porada tygodnia - Blockchain, Bitcoin, Biznes, Edukacja

in #polish2 years ago

porada tygodnia.png

W ostatnich 3 latach łatwo można zauważyć zwiększone zainteresowanie i napływ nowych ludzi do rynku kryptowalut.

Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że są to najczęściej ludzie, którzy nie zapoznali się i nie rozumieją podstawowego pojęcia, czym jest #blockchain. Ponadto ich doświadczenie z inwestowaniem kończy się na postawieniu kuponu sportowego...

I też nie byłoby w tym nic złego gdyby większość tych ludzi poświęciła minimum czasu na to, aby wyedukować się z minimum podstaw, aby zminimalizować ryzyko utraty swojego kapitału.

Inwestycja w #kryptowaluty nie powinna mieć charakteru bezmyślnej euforii (chęci "szybkiego" zarobku)

Osoba inwestująca swoje pieniądze powinna być świadoma, co kupuje i w jakim celu została stworzona dana kryptowaluta, ponieważ NIE każdy projekt jest wart uwagi.

Euforia będąca wynikiem ostatnio panującej "mody" na kryptowaluty nie jest dobra dla żadnego inwestora, jeśli jest fundamentem decyzji.

W mojej opinii dosyć istotną rzeczą na tym rynku jest Cel zakupu danej kryptowaluty. Jeżeli chcemy nabyć tylko np. #BTC w celach spekulacyjnych, a nie użytkowych to jest to w porządku pod warunkiem, że nie robimy tego (kolokwialnie mówiąc) na "pałę".

W przypadku zakupów pod wpływem euforii narażamy się na utratę większości, a nawet całego zainwestowanego kapitału! Prościej ujmując, zostaniecie "pożarci" przez bardziej doświadczonych uczestników rynku.

Ponadto gdy na rynek zaczyna napływać masowo "głupi pieniądz" dostarczany przez nakręconych "inwestorów" tworzymy sami tzw. bańkę spekulacyjną, na której tym bardziej zarobią nieliczni.

W chwili obecnej na rynku mamy dosłownie tysiące projektów technologicznych opartych o technologię blockchain. Dlatego osoba niedoświadczona jest szczególnie narażona na zostanie "dawcą kapitału".

Jednak to nie znaczy, że na tym rynku nie da się znaleźć obiecujących projektów i na nich zarobić.

Dlatego też zapraszam wszystkich zainteresowanych do wysłania mi wiadomości na [email protected], aby w niedalekiej przyszłości otrzymać 10-13 Darmowych lekcji na temat Blockchain, Bitcoin i inwestowania na tym rynku.

Moim zamiarem jest przedstawienie i podzielenie się z Tobą wszystkim, co powinieneś wiedzieć o szybko rozwijającej się branży kryptowalut; od tego, jak zacząć używać krypto, jak je kupować, jak je przechowywać, jak na nich zarabiać, po najlepsze aplikacje i usługi, które powstają dla tej nowej technologii.

Pozdrawiam

Szymon Michalik (Szymon w Sieci)

Coin Marketplace

STEEM 0.63
TRX 0.10
JST 0.075
BTC 56847.92
ETH 4571.82
BNB 621.73
SBD 7.17