"Złap zachód słońca" Wielki finał !!! Pula nagród 15SBD+nagrody specjalne

in #polish3 years ago (edited)

Witam jest mi niezmiernie miło ogłosić finał konkursu w którym braliście udział lub kibicowaliście.

Finał.jpg

Konkurs "Złap Zachód Słońca" gościł tutaj 8 tygodni. Oprócz środków które osobiście na to przeznaczyłem, pula nagród wzrosła w finalnie dzięki patronowi i sponsorowi konkursu portal Głodni Wiedzy oraz z 8 tygodnia do puli nagród finałowych dorzucił całą swoją wygraną @ptaku i dodał środki od siebie wysokości 2.2SBD za co serdecznie dziękuję.

Jury:

Skład jury został ustalony po rozmowach z każda z osób indywidualnie. Są to oczywiście osoby z naszej społeczności, niektórych zapewne bardzo dobrze znacie, a nie które może dopiero poznacie. W każdym razie każdą z tych osób łączy coś wspólnego a mianowicie fotografia. Niektóre osoby są profesjonalistami a niektóre amatorami z pasją do fotografowania.

Rola jury będzie polegała na tym, że od dziś czyli od dnia wstawienia postu finałowego, każdy członków wytypuje trzy pierwsze miejsca. Jeżeli się uda to proszę każdego członka jury o przynajmniej jedno zdaniem uzasadniające do każdego przyznanego miejsca.

Po ogłoszeniu miejsc przez każdego z Jury w poście z finałowymi zdjęciami w komentarzu lub w niezależnym poście (wtedy proszę także o wstawienie w komentarzu linku z werdyktem) podliczymy punkty i na tej podstawie przyznamy miejsca. Wyniki finału i przyznanie oficjalne nagród nastąpi w osobnym już ostatnim wpisie związanym z konkursem.

I miejsce 3pkt
II miejsce 2pkt
III miejsce 1pkt

W skład Jury wchodzą następujące osoby:

@hallmann
@anshia
@nieidealna.mama
@photo.ethernity
@veggie-sloth
@robertartfoto
@tomii

Finaliści:

I Tydzień @see-it-feel-itpl
II Tydzień @baro89
III Tydzień @wzp
IV Tydzień @gabriel-kyd
V Tydzień @wzp
VI Tydzień @martaedyta
VII Tydzień @wojtczak.photo
VIII Tydzień @ptaku

Poniżej zdjęcia finałowe:

Tydzień I @see-it-feel-itpl

Sunset Patong Beach  @see-it-feel-itpl Zdjęcie tygodnia I.jpg
Patong Beach w Tajlandii

Tydzień II @baro89

@baro89 zdjęcie tygodnia II.jpg
22.06.2018r. POLSKA, Rewal

Tydzień III @wzp

@wzp zdjecie tygodnia III.JPG
Polska, Machów, 21.07.2018

Tydzień IV @gabriel-kyd

@gabriel-kyd zdjęcie tygodnia IV.jpg
Hamburg .Niemcy 18.7.2018

Tydzień V @wzp

@wzp zdjecie tygodnia V.JPG
Wisła Podgórz 04.08.2018

Tydzień VI @martaedyta

@martaedyta zdjecia tygodnia VI.jpeg
Grecja, Loutraki 15.08.2018

Tydzień VII @wojtczak.photo

@wojtczak.photo zdjecie tygodnia VII.jpg
Ustka

Tydzień VIII @ptaku

@ptaku zdjecie tygodnia 8.jpg
26.08.2018 Dębki

symbol-2085312_1280.png

Myślę, że Jury ma trudne zadanie;-)

Nagrody Nagrody Nagrody

I miejsce 7 SBD+ nagroda specjalna
II miejsce 5 SBD
III miejsce 3 SBD

Nagrodę specjalna ;-)

W przypadku wizyty na Teneryfę mogę zabrać Ciebie i Twoją rodzinę (do 4 osób) na wyprawę której celem będzie zdobycie szczytu wulkanu el Teide 3718m.n.p.
Nagroda zawiera transport oraz doświadczonego przewodnika w tym terenie czyli mnie.

Oprócz tego każde wygrane zdjęcie tygodnia weźmie udział w losowaniu ładnej kartki z pozdrowieniami z Teneryfy.

Uwaga: jeżeli post ten zarobi odpowiednią kwotę, to za środki z tego postu- zakupię kartki pocztowe i znaczki i każdy z uczestników otrzyma pocztówkę z Teneryfy. Jeżeli się to nie uda to będzie losowana jak już wyżej zapowiadałem 1 kartka do wysłania.

Życzę wszystkim powodzenia a Jury zapraszam do dzieła.

Pozdrawiam
Tomii z liczi.png
@tomii

Sort:  

I pora na mnie. Jak zwykle jako ostatnia, ale to Wasza wina :) Zdjęcia finałowe są naprawdę WSPANIAŁE i ogromnie ciężko się zdecydować, komu przydzielić trzy miejsca. Bardzo chętnie zagłosowalabym na Was wszystkich, ale niestety - zasady to zasady.

Więc zaczynamy!

📸 Miejsce trzecie 🥉 Tydzień VIII @ptaku

Co mi się tu najbardziej podoba? Kadr. Jest świetny, naprawdę. Idealnie pokazałeś na zdjęciu i cudowne zachodzące słońce jak i wodę.
Kolorystyka zdjęcia oddaje ciepło, patrząc na to zdjęcie, aż chciałabym tam być.
Brawa dla Ciebie :)

📸 Miejsce drugie 🥈 Tydzień III @wzp

To, jak na tym zdjęciu zostało ujęte piękno chmur... Coś niesamowitego. Wspaniale rozswietlona woda..
Brawa dla Ciebie!

📸 Miejsce pierwsze 🥇 Tydzień VI @martaedyta

Tu nie miałam żadnych wątpliwości. Twoje zdjęcie oczarowało mnie od samego początku. Zachód słońca gra tu jedynie drugą rolę, ale dzięki tak idealnie uchwycone fali - jest idealnie.
Brawa dla Ciebie!

Gratuluję Wam wszystkim udziału w finale. Zrobiliście kawał dobrej roboty!
@see-it-feel-itpl, @baro89, @wzp, @gabriel-kyd,
@martaedyta, @wojtczak.photo, @ptaku.
Życzę Wam wszystkim powodzenia 🏆

Super, no i wcale ostania nie jesteś, czekamy na jeszcze jedną ocenę. ;-)

Jestem w szoku! Naprawde wszystkie zdjecia sa super. Nie potrafie opisac jak bardzo sie ciesze!
Po tym zdjeciu pstryknelam jeszcze jedno takie samo moze troche lepsze. Wysle ci jak juz bedzie po wszystkim. Pozdrawiam. Pa

Dziekuję bardzo :)

Bardzo dziękuję za tak miłe słowa.
Też chciałbym tam być :)
Pozdrawiam hej!

Jury.png
No i pora na moją ocenę. Cóż jako organizator konkursu pozwoliłem sobie dołączyć do tak znakomitego i doświadczonego jury. Postanowiłem wybrać zdjęcia, które na pierwszy rzut oka najbardziej przykuwają moją uwagę. Jak typowy kowalski, który nie jest znawcą, ale mu się to podoba i to kupuje.;-)

Oczywiście wybór i tak nie był łatwy i chciałbym każdego nagrodzić. Co zrobić? Sam stworzyłem zasady więc muszę grać zgodnie z nimi i wybrać tylko trzy najlepsze miejsca.

Oto moje oceny.
I miejsce 3pkt @wzp Tydzień III
II miejsce 2pkt @martaedyta Tydzień VI
III miejsce 1pkt @wojtczak.photo Tydzień VII

Serdecznie gratuluje wszystkim uczestniczkom konkursu.

No i już niebawem podsumowanie finału i rozdanie nagród.

I nawet tomii wrzucił mnie na podium!!! Super :-) Bardzo się cieszę że fotka się podobała.

Moge tylko buziaka wyslac przez monitor!!!
Dziekuje bardzo.!!!!

Dziękuje :)

Przyznam szczerze, że ciężko było wybrać. Niby na początku wybory zdawały się oczywiste, ale im dłużej wpatrywałam się w zdjęcia, tym trudniej było zadecydować. Chociaż wszystkie zdjęcia miały wspólny motyw przewodni, to wywoływały u mnie różne emocje. Moja ocenia jest z gatunku "Wszyscy świetnie się spisaliście!", a nie typowo techniczna wykonana przez znawcę tematu. Jako, że jestem laikiem w te klocki, ocena zależała w dużej mierze właśnie od wcześniej wspomnianych emocji.
Jak już zaczęłam finalnie wybierać, to uświadomiłam sobie, że chciałabym znacznie więcej prac wynagrodzić, ale niestety zasady mnie powstrzymały. Zasługujecie na oklaski i ciasteczka domowej roboty!
No to moja ocena wygląda tak:
Tydzień VI @martaedyta - 1 punkt ode mnie - Od razu wiedziałam, że to zdjęcie zostanie w jakiś sposób nagrodzone. Przyznam, że rozbryzgująca się fala mnie kupiła. Zimna i orzeźwiająca, taka jest najprzyjemniejsza. Domyślam się, że zrobienie takiego zdjęcia do szczególnie prostych nie należy.
Tydzień III @wzp - 2 punkty ode mnie - Jedyne zdjęcie z czymś co uwielbiam w świetle, czyli charakterystycznymi snopami. Dodatkowo te małe fale odbijające światło, cieszą moje oko.
Tydzień VII @wojtczak.photo - 3 punkty ode mnie - Po prostu świetne zdjęcie. Widziałabym to jako ciekawą pocztówkę. Przyjemne, spokojne kolory i przejścia między nimi. Patrząc na zdjęcie, czułam się jakbym właśnie siedziała tam na tej plaży i mogła to widzieć na żywo.

Dziekuje ci bardzo. Bardzo podobna mi sie krytyka!!Masz racje latwe nie bylo, szczegolnie jak sie nie ma odpowiedniego sprzetu. Dziekuje jeszcze raz bardzo!!!

Dziękuję :)

Bardzo dziękuję za pozytyw :-)

3 pkt - Tydzień VII @wojtczak.photo
2 pkt - Tydzień I @see-it-feel-itpl
1 pkt - Tydzień III @wzp

Dwa piewsze miejsca w zasadzie bez większych wątpliwości. Najlepsza fotografia @wojtczak.photo. Świetna kompozycja, światło i dobrze uchwycony momeny (ptaki i statki). W zdjęciu @see-it-feel-itpl największą uwagę zwraca płonące niebo i ciekawe ułożenie chmur. Reszta ma mniejsze znaczenie. Z trzecim miejscem miałem największy problem. Ostatczenie wybrałem @wzp za ciekawą kompozycję.

Bardzo dziękuję hallman. Jeśli już profesjonalny fotograf tak uważa czuję się bardzo wyróżniony.

Dziękuję bardzo;-)

Dziękuję

Loading...

W pierwszych słowach chciałem jeszcze raz podziękować tomiemu za konkurs. Był ekscytujący z tyloma fascynującymi zdjęciami. Bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom i osobom które na nas głosowały. Dzięki temu konkursowi poznałem tylu fascynujących osób które wspierają mnie i zawszę mogę liczyć z ich strony na dobre słowo. Dziękuję Jury za docenienie naszych prac i tak miłą krytykę. Pamiętajcie że fotografować człowiek uczy się całe życie, to są nasze początki ale życzę wszystkim tym którzy wiążą z aparatem plany pasmo samych sukcesów, wytrwałości i aby wasze prace były dostrzeżone na całym świecie. Jeszcze raz pozdrawiam i do usłyszenia.

Gratuluje, naprawde zgadzam sie z pozostalymi. Nalezymy ci sie. Wszystkie zdjecia sa piekne ale twoje lamie kosci!

Jesteś niesamowita. Bardzo dziękuję. Tobie również gratuluje !!! Do usłyszenia niebawem :-)

Całe szczęście to tylko zabawa. Na pewno cały konkurs jeszcze będzie ewoluował i dążył do doskonałości. Tomii zrobił kawał dobrej roboty. Nie zauważyłem innych konkursów fotograficznych.
Moim skromnym zdaniem głosować powinno tylko Jury wybrane przez organizatora konkursu i to wszystko. Wyniki na pewno przyjmą wszyscy z pokorą i będziemy czekać na kolejny konkurs :-) Pozdrawiam wszystkie osoby które brały udział w tym wydarzeniu, gratuluję wszystkim nominowanym i życzę powodzenia!!! Jak to mówią "niech wygra lepszy" i wam szczęście dopomoże. Jeszcze raz POWODZENIA.

A gdyby tak dodatkowo przydzielić uczestnikom (czyli nam) 3 głosy o sile 3,2,1? Bez możliwości głosowania na swoje zdjęcie (taka luźna myśl, nie chcę siać zamieszania ;).

Myślę, że już nie będziemy mieszać. Jest to pierwszy mój konkurs z tej serii i są inne pomysły, więc na pewno będą jakieś modyfikacje. Oczywiście jak zawsze każda propozycja jest cenna i dziękuję;-). Równocześnie życzę powodzenia w finale.

Jasna sprawa, pozdrawiam hej!

Congratulations @tomii! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemFest³ - SteemitBoard support the Travel Reimbursement Fund.

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Super zdjęcia .Pozdrawiam

To dzięki wszystkim Wam;)