Mükemmel Finansmanı Yeni Adresi: Radix DLT

in #radix9 months ago

107460839_952963998508368_9041302972535763455_n.jpg

Bitcoin, dağıtılmış defter teknolojileri (DLT'ler) ve akıllı sözleşme platformlarının ortaya çıkışı, konsensüs protokolleri üzerine yeni bir canlı araştırma çağına öncülük etti. Bitcoin tarzı Nakamoto mutabakatındaki son gelişmeler, PBFT benzeri fikir birliği, rastgele fikir birliği ve diğerleri, kullanıcılara sağlayabilecekleri garantilerde çeşitli ödünleşimlere sahip temel fikir birliği yaklaşımlarındaki ilerlemeleri temsil ediyor. Cerberus'un fikir birliğini paralel hale getirmedeki ilerlemesi, Bizans liderlik hata toleransı (BFT) fikir birliği yaklaşımına dayanmaktadır.

Merkezi Olmayan Finans Sistemine Bakış

DeFi, bir araya getirilmiş merkezi olmayan bir açık hesap aracılığıyla bir araya getirilebilen parayla ilgili yönetimlerin ayrıştırılmasından oluşuyor, eğer web veri isyanıysa, bu bir avantaj kargaşasıdır. Sonunda, bu gelişmeler, daha hızlı, giderek daha hızlı tepki veren ve daha iyi getiri hızlarına sahip maliyet konusunda önemli ölçüde daha yetkin parasal idareler aracılığıyla kâr edecek olan sıradan alıcı için büyük ölçüde farkedilemez olacaktır.

Merkezi Olmayan Borsalar (Dex)

Merkezi olmayan borsalar (DEX) oluşturma gerekliliği, merkezi olmayan kripto para birimleri kullandığımız için doğal ve mantıksal olarak ortaya çıktı. Eşler arası değişim için platformlar olarak çalışırlar. DEX'in ana yararı güvenliktir. Platform, kullanıcıların özel anahtarlarını veya herhangi bir hassas veriyi saklamaz. Kullanıcı fonlar üzerinde tam kontrole sahiptir. İkinci fayda, ademi merkeziyetçiliktir. Merkezi bir sunucusu yoktur, bunun yerine dünya çapında güvenliği sağlayan birçok sunucu vardır. Hacklemek imkansız değilse de çok zordur.

Merkezi olmayan borsalar tek bir varlık tarafından kontrol edilmez. Birçok kullanıcı tarafından çalıştırılır ve bir P2P ağı kullanır, bu nedenle herhangi bir aracı veya üçüncü tarafın ihtiyacını ortadan kaldırır. Ödemeler doğrudan bir gönderenden veya alıcıdan yapılabilir. Örneğin, çevrimiçi para transferinin geleneksel yolu, arabulucu görevi gören çevrimiçi bankacılıktır. Merkezi olmayan bir borsada, birine para gönderdiğinizde, yalnızca o belirli kişiyle etkileşime girmeniz gerekir.

Radix DLT Projesine Genel Bakış

Radix, merkezi olmayan uygulamaların kurulmasına ve dağıtımına izin vererek, merkezi olmayan sistemin daha fazla geliştirilmesine olanak tanıyan yeni bir harika bir blосkсhаіdır. Bu, gerçeğe uygun olarak en iyi şekilde bilinir. Rаdіx, kullanımı kolay olduğu kadar, güvenilir olmayan sistemlerin kullanılabilirliğinde devrim yaratıyor, ancak aynı zamanda, hem de hem de çok daha fazlası.

120465810_1017475328723901_7617976106576166538_o.png

Cеrbеruѕ, her şeyi yapmak zorunda olduğu gibi, büyük ölçüde daha iyi bir finansmanı sağlamak için Rаdіx'in merkezi olacaktır. Bir işlemin gerçekleşmesi durumunda, bir işlemin gerçekleşebilmesi için gerekli olan hacmi dikkate alarak ölçeklenebilirliği artırdığının durumunun daha iyi olduğunu biliyoruz. Aslına bakılırsa, parçalama çoğunlukla alaka düzeyine göre pek çok blok zinciri komutunu oluşturmaz ve ilgisiz komutların birçoğu Çoğaltmanın BFT ile aynı olduğunu belirtebilir.

Radix motoru, DLT'nin orijinal avantajlarından yararlanan ancak daha çok psikolojik adımlar gerektiren iş uygulamalarını ve çerçevelerini hızla ve şüphesiz oluşturmayı mümkün kılar. Bu blog yazısı, Radix ile DLT tabanlı uygulamaları çok daha az karmaşıklıkla oluşturmanın başka bir stratejisini ortaya koyuyor.

Radix motoru, tasarımcıların önceden monte edilmiş Radix bileşenleri için iş kaynaklarını kolayca planlamasına olanak tanır. Radix, tasarımcıların orijinal dünya değer temelli çerçevenin ihtiyaçlarını koordine eden kaynakları karakterize etmesine izin verecek şekilde ayarlanabilen çeşitli segmentler sağlar (ve oluşturmaya devam eder). Bu yapının kare stil segmenti, Radix düzenleyen düğümler üzerindeki Radix Engine içinde çalışan Radix Engine Library ile birleştirilir.

107583402_952954465175988_5500285298037484214_o.png

Radix Token

En sık karşılaşılan şey, başka bir şey olarak kabul edilecek ve başka bir şey olmayacaksa, diğerlerinin yanı sıra olacaktır. Kilitli kullanım ile kullanıcı, farklı rolleri için farklı rolleri için gerekli olabilir ve bir Nоdе Runner Clіеnt, bir Stаkіng Node'u çalıştırabilir. BFT'nin parçalanmış parçalarda BFT ile elde edilmesinin bir kısmı, daha çok farklı düğümleri çalıştırmak için daha fazla sabit düğümler ve bu nedenle de bu şekilde çok fazla bilgi işlem kullanmadan önce olacaktır. Bu, beklenmedik bir şekilde, her gün işlemlerin gerçekleşmesi için blok zincirinin bir parçası olacaktır.

Sonuç

Merkezi olmayan bir sistem, dijital devrimin ana unsuru olmaya devam edecek ve daha sonra blосkсhаііdі ile gıоbаl trаdе gelişmeleri olabilir. Radix, Cerberus'un kullanımı, dijital devrim için olduğu gibi dijital devrim için de bir araya getirilmesinde bir önceliğe sahip olacak.

Radix DLT Sosyal Medya

Website: https://www.radixdlt.com
Whitepaper: https://www.radixdlt.com/#white_papers
Twitter: https://twitter.com/RadixDLT
Telegram: https://t.me/radix_dlt
Facebook: https://www.facebook.com/RadixDLT
Reddit: https://www.reddit.com/r/Radix
Medium: https://medium.com/@radixdlt

Author

Bitcointalk Profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1750136

Bitcointalk Username: brkttlv

ETH Wallet Address: 0x3562A4Df9Fb30d7B1cb1447C24eaA9B540EdFCD7