SPARKSTER | GELECEK HAZIR, SEN HAZIR MISIN?

in #sparkster3 years ago (edited)

Sparkster, son günlerde bir çok yatırımcının heyecanla bahsettiği, muhtemelen son dönemin en popüler ICO'larından biri. Ben de piyasanın dibin dibini de görmeye başladığı şu günlerde yatırım olarak güzel bir proje arayışındayken keşfettiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Herkesin Sparkster hakkında bilgisi olması amacıyla bu ICO'nun neden bu kadar popüler olduğunu, insanların neden bu kadar ilgi duyduğunu, projenin detaylarını, ekibi, yol haritasını ve bir çok kriteri sizler için inceliyorum.

İnsanlığın, gelişimi yüzyıllar önce insan gücüne dayanıyordu, insan sayısı arttıkça gücünüz de artıyordu. Daha sonra insanlar yerini makinelere bıraktı. Bu sayede insanların yapamayacağı şeyleri makineler yapmaya başladı. Sanayi devrimini hatırlayın, insanlığın gelişimi için ne kadar da önemliydi. Yaşadığımız bu dönemde ise insanlığın gelişimi tamamen teknolojiye bağlı. Dünyada teknolojinin gelişmiş olduğu ülkelere bir bakın, sonra bir de teknolojide geri kalmış ülkelere bakın. İnsanların gelir düzeyleri, mutluluk seviyeleri, geleceğe dair hayal ve beklentilerine bir bakın, dediğimi çok daha iyi anlayacaksınız zaten. Teknoloji geliştirmiyorsanız, o toplum günden güne teknoloji geliştiren ülkelere mahkum olur.

Sparkster, teknoloji üretebilmek için hiç bir yeterliliğe, hiç bir bilgiye sahip olmayan insanlar için, kodlama öğrenmeye ihtiyaç duymadan sadece basit İngilizce ile yazılım geliştirme fırsatı sunuyor. Sadece internette sıkça karşılaştığımız gibi standar sürükle bırak arayüzüyle, herkesi birer yazılımcıya dönüştürüyor. Bu sayede kodlama öğrenmekle harcadığınız/harcayacağınız zamanı fikrinizi geliştirmek için kulllanabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz şekilde uygulama geliştirebilirsiniz. Hem de tek satır kod yazmadan.

Ekip, dünyanın teknolojik açıdan daha hızlı gelişebilmesi için dünyanın en hızlı merkezi olmayan bulut sistemini oluşturuyor, bu sayede saniyede 10 milyon işlem yapabilmenize olanak sağlıyor, tabiki bu eşsiz teknolojinin alt yapısında Blockchain bulunuyor. Böylece bilgisayarları istediğimiz şekilde eğitebilmemiz için onların dilini öğrenmemize gerek kalmıyor, artık sadece ingilizceyle onlar bizim dilimizden anlıyor. Belki ilerde herkes kendi dilinde de uygulama geliştirebilir. Kim bilir.

Platform, hususi olarak günümüz teknolojisinde de ziyade, geleceğin teknolojisine odaklanmış durumda. Bunlar özellikle yapay zeka ve nesnelerin interneti ve akıllı sözleşmeler. Geleceğin teknolojisini tek bir satır kod yazmadan, sadece sürükle bırak yöntemiyle kendiniz geliştirmek istemez misiniz? Bir ürününüz var ve nesnelerin interneti teknolojisine sahip. Sizin geliştirdiğiniz bir uygulamayla sadece sizin ihtiyacınız olan bir geliştirme yapabilirsiniz. Dünyayı değiştirmeye çalışan yüksek ileri teknoloji kullanmaya, dünyayı değiştirmeye çalışan şirketlere bakın. Tesla, Uber ve daha bir çoğu hepsi bu sürecin bir parçası durumda.

Sorun - Çözüm
Bir yazılımcı olarak söyleyebilirim ki gelenekse programla çok zor. Gün aşırı çıkan teknolojiler, kullandığınız teknolojilere gelen güncellemeler. Sürekli ama sürekli kendinizi geliştirmek zorundasınız. Hal böyle olunca birden fazla teknolojiyle ilgilenmektense, insanlar işin kolayına kaçıp sadece bir teknolojide uzmanlaşmaya çalışıyorlar. Gelişen bu süreçte bir yazılımın ortaya çıkması için mimarlar, tasarımcılar, geliştiriciler, testçiler vb bir çok uzmana ihtiyacınız olur. Bulunduğunuz bölüm haricinde, projenin geri kalan süreçlerindeki işlemler konusunda da malesef pek bilgi sahibi olamazsınız. Sparksterla beraber sadece siz tüm bir uygulamanın sorumluluğuna ve gelişim süreçlerine sahip olursunuz. Bu sayede uygulama kısa sürede ve başarı oranı daha yüksek olarak hayata geçebilir.

Sparskter'ın avantajları kısaca toplamak gerekirse ğer;

  • Kişisel geleceğimizi insanlığın geleceğine katkıda bulunarak şekillendirebiliriz.
  • Teknolojiyi geliştirmek için hiç bir kod bilgisine ihtiyaç duymayız.
  • Uygulamaların merkezi sistemlerini yıkarak demokratik bir hale getirebiliriz.

Sparkster nasıl çalışır?
Amaçlanan uygulama geliştirmenin, yazılımcılara tarafından daha kolay ve hızlı geliştirmesi değil. Amaç herkesin yazılım geliştirmesi, herkesin bu teknolojik büyümeye katkı sağlaması. Zamanı olan uygulama geliştirmek isteyen herkes yabancı bir dil öğrenir gibi yazılım dillerinden her hangi birini öğrenebilir. Günümüzde hangimiz kendimize yeteri kadar vakit ayırabiliyoruz ki bir yazılım dili öğrenebilelim. Kitap bile okuyamıyoruz yahu! Platform, büyük kitlelere ulaştıkça, uygulama çeşitliliği ve uygulamaların başarısı da yüksek oranda artacaktır, bundan eminim.

Ekip, platformda sadece İngilizce ile kodlama yapmadan bir çok akıllı sözleşme geliştirmiş. Örnek olarak ödeme alındığında token vermek için kullanılacak bir akıllı sözleşme. Sizce de bu her ICO'nun sahip olması gereken bir uygulama değil mi? Sparksterın Whitepaper'ından bir bölümü sizinle paylaşmak istiyorum; Ekip Dünya Mobil Kongresinde, Sparkster platformunu kullanarak, Apple Homekit tarafından kontrol edilebilen ve IOTA ile ödeme yapabilen, yapay zeka ile yüz tanıma sistemine entegre olan bir uygulama tanıtmışlar. Sizce bu geleceğin teknolojisi değil de nedir! Ayrıca CEO Sajjad Daya, AMA (Ask Me Anything - Bana İstediğinizi Sorun.) esnasında 50,000 TPS canlı bir demo paylaşmış. Youtube linkini izlemek isteyenler için ekliyorum.

Sparkster, Ethereum ve IOTA ağına an itibariyle entegre olarak çalışmaktadır. Ayrıca NEO, ADA ve XLM gibi popüler diğer kripto paralar için de 2019 yılında ekleyeceklerini yol haritalarında belirtmişlerdir. Bunların yanı sıra Apple Homekit, Amazon Alexa, Arduino ve Rasperry Pi ile uyumlu olarak çalışabilmektedir. Ekip, yazılımlarını kullanarak, geleneksel yöntemlerden 100 kat daha hızlı uygulama geliştirilebildiğini iddia ediyor. Bu sayede büyük firmaların -ki bunlar Microsoft, SAP ve Oracle örnek olarak gösterilebilir.- tekelinde olan bu endüstrinin merkeziyetsiz uygulamalar ile er geç tekelliklerinin sona ereceği ön görülüyor. Bunu ülkemizde de sıkça örnek olarak gösterilen sarı taksi - Uber olarak örnekleyebiliriz.

200 milyar dolarlık bulut bilişim sektörünü ve AWS, Microsoft, Google ve IBM gibi merkezi bulut sağlayıcılarının belirlediği fahiş fiyatların önüne geçerek, herkes için uygun fiyatlara olanak sağlayacaktır. Sparkster Merkeziyetsiz Bulutunda depolanan ve erişilen verileri, bir düğüm ağında şifreli ve dağıtılmış işlem parçalarına dönüştürür. Sparkster kamusal blok zincirinden gözlemlenen herhangi bir verinin anlamlı bir değere sahip olmasını önlemek üzere, orijinal olarak Zcash tarafından görevlendirilen zk-SNARK'leri uygular, sıfır bilgi izleri ile, diğer ağ katılımcılarından bile, müşteri verilerinin gizlenmesini sağlar.

Ekip ve Yol Haritası
Ekip çoğunlukla Hintli yazılım geliştiricilerden oluşuyor. Bir çoğu sektörde milyar dolarlık şirketlerde uzun yıllar çalışmış. CEO, Sajjad Daya'nın CISCO ve Syncoms. Amit Kumar'ın keza CISCO ve Syncoms tecrübeleri bulunuyor. Uzatmadan bahsetmek gerekirse alanında lider şirketlerde on yıllarca tecrübesi olan bu ekibin bu işi kotarabileceği kanaatindeyim. Yol haritaları ise özenle düzenlenmiş ve ekibin plana sadık kaldıklarını görebiliyoruz. Ayrıca önümüzdeki süreçte bir çok teknolojik yeniliği bünyelerine katacaklarını da söyleyebilmek mümkün.

Devam eden bountysine buradan katılabilirsiniz.

Uyarı: Burada sağlanan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Finansal danışman değiliz. Bu sadece bizim düşüncemiz. Her zaman yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

SPARSTERSPARK
1 SPARK0.15 USD
Platform:Ethereum
Token Tipi:ERC20
Kabul edilen para birimi:ETH, BTC, USD, XRP, XLM
Hardcap:30,000,000 USD
Satış için mevcut token sayısı:290,000,000 SPARK
Çıkarılan token sayısı:435,000,000 SPARK

Web Site :https://sparkster.me
Whitepaper :https://drive.google.com/file/d/1_341kbDEDc9PWn4lbsCGpAmcqDqcggUq/view
Telegram :https://twitter.com/Sparkster_Me
Bitcointalk Username:myortvyje
Bitcointalk Profile:https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1435034

Coin Marketplace

STEEM 0.47
TRX 0.08
JST 0.061
BTC 49039.53
ETH 4180.80
BNB 567.77
SBD 6.13