ATİKER A.Ş. BİR TÜRK FİRMASIDIR. (Bilinçli olalım)steemCreated with Sketch.

in #steemit4 years ago

holding1.png

Atiker firması ilk başlarla 1970 yıllarında Mehmet Ali Atiker tarafından Konya da çelik saçtan sondaj boruları üreten ufak bir işletmeydi. Zaman içerisinde oto lpg tank üretimine başladı. Daha sonrasında teknolojiye ve hızlı gelişime ayak uydurarak LPG ve CNG kitlerini üretmeye başladı.
Atiker Metal A.Ş. Otogaz sistemleri üzerine hızlı ve güvenilir bir gelişim sergileyerek artık bir dünya markası haline gelmeyi başardı.
Atiker firmasının Konya şehrinde 55000 m2 lik kapalı alana sahip fabrikasında şuanda yaklaşık 700'ü aşkın beyaz ve mavi yakalı çalışanlarıyla Türk ve dünya sektörlerine en kaliteli ürünleri üreterek hizmet vermektedir. Dünya ya artık kendini öyle kanıtlamıştır ki şuan ki üretiminin %60 'ını 5 kıta da 40' aşkın ülkeye ihraç etmektedir.
Atiker Soy ismini Mehmet Ali Atiker'den sonra eline alan kişi tabi ki oğlu Ömer Atiker bu yükü sırtına öyle iyi yüklemiştir ki daha fazla büyümesi için elinden geleni yapmış , sonucunda başka sektörlerde de tecrübesini konuşturarak OMA Holding A.Ş. yi kurmuştur.
Bu sektörlere kabaca bakacak olursak;

4 marka lpg ve cng üzerine hizmet veren firmalarıdır

atiker2.png

wentgas.png

akl14.png

romano.png

Diğer firmaları inşaat ve mühendislik hizmetleri; bu sektörde Konya da harika sanayi siteleri projelerine imzasını atmıştır. Bunun yanı sıra Türkiye de kaynak makinaları ve otomatik kapı üreticisi olmadığı farkına varılmış ve bu sektörde dünya pazarına girebilmek ve bu açığı kapatabilmek için ATİKERDOOR ve ATİKERWELD kurmuştur.

door7.pnghafriyat6.pnginsaat3.pngkayteknik11.pngmakina4.pngticaret9.pngweld5.pngwicon13.pngyazilim8.pngABL_Logo.png

Bu firmayı özellikle ele almamdaki asıl maksat aslında gerçekten Türkiye de çok büyük yatırımlara imzasını atması ve Türk markalarını dünyaya tanıtması olmuştur. Benimde bayisi olduğum Atiker firmasını yakından tanıdığım ve bu oluşumun bir parçası olduğum için mutluluk duyuyorum. Herkesinde yerli mallarına biraz daha önem vermesini ve kafalardaki yerli malı kalitesizdir algısının kırılmasını temenni ediyorum. Bu gün baktığımız zaman Cin malları dünyanın en kalitesiz mallarıdır ama dünya genelinde çok büyük bir pazara sahipler.
Bir yandan da şunu düşünmemiz gerekiyor ne kadar çok yerli mallarından alırsak o firmalar kalkınır ve daha başarılı işlere imzalarını atarlar yani ne yaparsak kendimize yapıyoruz.

YERLİ MALI YURDUN MALIM HERKES BUNU KULLANMALI

Resimler Atiker'in kendi sitesinden alınmıştır. (Heralde bana kızmazlar) ATİKER YETKİLİ BAYİİ DONANMA OTOGAZ

Sort:  

Calling @originalworks :)
img credz: pixabay.com
Nice, you got a 69.0% @flipstar upgoat, thanks to @emremutlu
Want a boost? Minnowbooster's got your back!

The @OriginalWorks bot has determined this post by @emremutlu to be original material and upvoted it!

ezgif.com-resize.gif

To call @OriginalWorks, simply reply to any post with @originalworks or !originalworks in your message!
For more information, Click Here!
Special thanks to @reggaemuffin for being a supporter! Vote him as a witness to help make Steemit a better place!