Esrarın sigara içmesi beyni, bedeni ve cinsiyeti nasıl etkiler?

in #steemix3 years ago

Dünya, esrarın yasallaştırılmasından önce tam bir buhar olmasına rağmen, Ukrayna'nın bu yönde neden hareket etmesi gerektiğini bilimsel bir bakış açısıyla açıklamak için insan vücudu üzerindeki etkisine dair araştırmaları yakından takip ediyoruz.

Esrarın insan sağlığı üzerindeki etkisi üzerine, ilacın hem olumlu etkileri hem de kullanımının olumsuz sonuçları hakkında konuşmak için birçok bilimsel çalışma yazılmıştır.

Ancak, bu çalışmaların sonuçları her zaman, esrarın düzenli olarak kullanılmasının uzun vadede amatörlerini nasıl etkilediğinin tam bir resmini vermemektedir.

Bu nedenle, bu alandaki son bilimsel çalışmaların sonuçlarını bir araya getirmeye ve yabancı otların belirli organların işlevselliğini nasıl etkilediğini ve düzenli olarak sigara içenler için sağlık risklerinin neler olduğunu açıklamaya karar verdik.
Esrar sigaranın solunum sistemi üzerindeki etkilerine dair araştırma verileri, tutarsızlığıyla sizi şaşırtabilir.

Bazı çalışmalar THC'nin (bir ilacın aktif maddesi olan tetrahidrokanabinol) antienflamatuvar özelliklere sahip olduğunu ve derin pufların akciğerlerinizin hacmini artırabildiğini öne sürerken, diğer bilimsel araştırmalar, sigara esrarının solunum sistemi üzerinde aynı olumsuz etkilere sahip olduğunu vurgulamaktadır. ve tütün dumanı.

Sigara otu, bazı insanlar için rahatsızlık, hatta korkutucu bir deneyim olabilir, kalp atışı hızlandırır. Yine de bazı sporcular antrenmandan önce esrar kullanıyorlar, böylece etkinliklerini artırıyorlar.
Gerçek şu ki, esrarsız bir esrar bileşeni olan kannabidiol, iskelet kaslarına miyozit veya enflamatuar hasarın gelişmesini önler. Bu durum kas ağrısında ifade edilir ve sıklıkla yoğun fiziksel efor sarf eden sporcularda görülür.

Cannabidiol, Ross Rebagliati snowboard yarışmasında 1998 Olimpiyat altın madalyasına göre, antrenmandan sonra ve yaralanmalardan sonra kasları hızlı bir şekilde geri yüklemenizi sağlar.

Başka bir atlet, 39 yaşındaki Seibo Shen de sporda esrarın yararları hakkında konuşuyor. Onun jujitsu maçlarından önce onu bir buharlaştırıcıda içmeye başladı çünkü esrar savaş için istenen zihinsel duruma ulaşmasına izin veriyor.

“Beyninizi yoldan çıkarabildiğinizde ve vücudun kas hafızasına ve öğrenilen hareketlerin tekrarına dayanarak işini yapmasına izin verdiğinizde, sonuçlar tüm beklentileri aşar,” Shen deneyimlerini paylaşır.

Ancak kalp çarpıntısı ve sigaraya bağlı nefes darlığı ile ilişkili riskler vardır. Bu nedenle, maratondan önce, yarış sırasında kalp krizinden ölmek istemiyorsanız kesinlikle bir eklem atmamalısınız.

Weed, bir sativa içmezseniz uykuya dalmanıza yardımcı olur. Bu önemlidir çünkü ilk marihuana türü rahatlatıcıdır ve ikincisi canlandırıcıdır.

Ama esrar, sadece ne kadar çabuk uyuyacağınızı değil, aynı zamanda uykunuzun kalitesini de etkiler. Ve bu etkinin yararları ya da zararları ile ilgili olarak, bilim adamlarının görüşleri farklıdır.

Esrar vücudumuz tamamen rahat ve vücut hareketsiz olduğunda bu süre boyunca yavaş delta uyku üçüncü aşamasında, süresini artırır, ama biz düş aynı zamanda, derin delta uyku dördüncü aşamasını kısaltır ve beynin güncellenir.

Üçüncü evrenin toplam uyku süresinin% 5-8'ini ve dördüncü% 10-15'inin sürdüğü doğal optimal uyku mimarisinin sürekli ihlali, uykusuzluğa bile yol açabilir.

Bu nedenle, yatmadan önce bir gece kulübüne sahip olmak, fiziksel olarak daha iyi bir şekilde dinlenmenize yardımcı olacaktır, ancak zihinsel gücünüzü geri getirmenize ve hatta sizi hayallerinizden mahrum bırakmanıza izin vermeyecektir.

Coin Marketplace

STEEM 0.64
TRX 0.10
JST 0.074
BTC 56539.90
ETH 4546.66
BNB 622.26
SBD 7.21