Köyden Nostaljik Kareler...

in #steempress3 years ago (edited)

Merhaba Arkadaşlar..

Yoğurduğun ekmek kokar,
Kazdığın toprak kokar,
Pişirdiğin sıcak tarhana kokar,
Köy kokar köy...

Umarım yazmış olduğum dizeleri beğenmiş sinizdir :) Herhangi bir yerden alıntı değildir. Başka bir yerde görürseniz aaaaa buradan almış demeyin ha sakın :)


Arkadaşlar malum bayram ve bu bayram köyde dedemleri ziyaret ettim. Ve bir bayram günü geçirme fırsatı buldum. Sizlere de nostalji olması hasabiyle çekmiş olduğum fotoğrafları göstereceğim ve iki üç satır kelam edeceğim...


Köyde yaşamış olanlara bu fotoğraflar daha bir ilgisi çekecek ve bir ah çekip belki geçmişe götürecek umarım... Köyü olmayanlara da biraz da olsa bir köy hissiyatı vermesi dileğiyle.

Ben kendi köy maceramdan bahsedeyim biraz; Benim çocukluğumun yaz ayları hep köyde geçmiştir. O yüzden şuan şehirde yaşadığım için köye gittiğimde kendimi huzurlu mutlu hissederim.

Odun ateşinde ısınmak helede odun ateşinde ekmek kızartmak nedir bilir misiniz? Resmen insanın bu yaz ayında bile ağzını sulandırıyor. Ve de evinizde köy tereyağı varsa tadından yenmez.Yetiştirdiğiniz tavukların yumurtasını sabahları yüzünüzü yıkadıktan sonra toplaması onu kızgın yağa kırması ve ondaki altın sarısını görmek insanın gözünün canlılığına canlılık katacak derecededir.


Odun ateşinde pişirdiğiniz ekmekle o yumurtanın sarısına banmak lezzet ötesi duraklara insanı bir anda çıkartabilir. Yaşadığımız zamanda bunları uygulayamayıp en azından bunların hayalini kurmakta bir başarı ve umut gözüyle bakıyorum ben.


Yazımı okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim..

Sağolun...

 

 

 


Posted from my blog with SteemPress : http://bahadirbayin.steempress.net/2018/06/16/koyden-nostaljik-kareler/

Sort:  

I don't really speak Turkish but this looks like a lovely place! And I like the style of these pictures a lot :)

Thank you for your comments;)) but i am sorry for only language 😅

Rahat bir yer....

Coin Marketplace

STEEM 0.51
TRX 0.09
JST 0.071
BTC 50316.38
ETH 4380.77
BNB 590.22
SBD 6.27