Web Tasarım Teknikleri Ve Aşamaları

in #web3 years ago

İnternet kullanan herkes günlük hayatında birçok web sitesine girerek aramalar yapmakta bir çok bilgiye ulaşmaktadır. Fakat çoğu kişi bu ulaştıkları bilgilerin nasıl ortaya çıktığını hiç merak etmediği gibi nasıl kullanacağını da pekte aldırış etmeden rastgele aklına geldiği gibi kelimeler yazarak ucundan kenarından yakaladığı konuları ilgilendiren her sayfayı ziyaret etmektedir. 

Web Tasarım Teknikleri Ve Aşamaları

Anlatmak istediğimiz aslında bu değil ama tamda bu konu ile ilgili olacaktır. Sizler bilgisayar kullanımı konusunda gayet kendini yetiştirmiş elindeki cihazın kabiliyetlerini kapasitesini teknolojik yapısını  bilen kişiler olarak öncelikle bu rastgele tıklanarak bulunan adresleri nasıl oluşturabilirsiniz bu konuyu işleyeceğiz. Yani sizlere web tasarım teknikleri hakkında bilgi kaynağı olarak en çok nasıl ziyaretçi bulabilirsiniz, nasıl kolay bulunabilir olursunuz, Rastgele tıklamalarda arama motorlarında nasıl görünür olabilirsiniz bunların inceliklerini anlatmaya çalışacağız. 

Web tasarım teknikleri ilk adımı çok iyi bir planlama yapmalısınız. Bunu da en güzel kalem kağıt alarak taslak oluşturmak olacaktır. Elinizde bir A4 kağıdı düşünün duvara astığınızda ve üzerinde göz gezdirdiğinizde ve hatta gezdirmeden direk kağıdın tüm profiline baktığınızda tüm sayfa düzenini ilk bakışta birbirinden ayırabilmelisiniz. 

Bir başka benzetme yapacak olursak; Bir markete girdiğinizi düşünün ve aceleniz var bir ürüne en hızlı bir şekilde ulaşıp ödemesini yapıp en hızlı bir şekilde çıkmanız gerekiyor. Ya otobüs kaçacak yada randevunuz var.  Ve yahut elektrikler kesilecek. İşte tam bu noktada siz olsanız nasıl bir market düzeni ile karşılaşmak istersiniz. Tabi ki girişten ilk bakışta aradığınız ürünün nerde olduğunu belirten bir tabelanın olmasını yada bu ürünün tanıtıcı bilgilerini görebileceğiniz logosunun ilk bakışta görünebilir olmasını istersiniz.

Web Tasarım Tekniklerinin Önemi

Web tasarım teknikleri de tam bunun dijital versiyonu olmaktadır. İnternet ziyaretçileri de market müşterileri gibidir aceleci ve detaycı. Aynı durumda olabilirler. Günümüzde sınırsız internet kullanımının yanında sınırlı belli bir kotaya bağlanmış internet kullanımı da olduğundan ziyaretçiler için zaman çok önemli olmaktadır. Eğer siz web sayfanızı bir market rafına benzetemezseniz bilgilerinizi satamaz, reklamınızı yapamaz, başta siz olmak üzere aradığınızı bulamazsınız. 

Peki, markette aradığını bulamayan bir daha gelir mi gelmez. Sizlere bu konu hakkında detaylı bilgiler verirken her zaman belirttiğimiz asıl konu neydi. Web siteleri ziyaretçi odaklı geliştirilmelidir. Ne kadar çok ziyaretçi o kadar uzun ömürlü web sitesine sahipsiniz demektir.

Kurumsal SEO Hizmeti

Kurumsal SEO Hizmeti, blog sitesi-E-Ticaret sitesi veya portal-haber sitesi çalışmalarından bir yönüyle ayrılır. Burada kurumsal çizginize uygun içeriklerin üretilmesi gerekecektir. Search Engine Optimization, diğer bir ifadeyle arama motoru optimizasyonu çalışmalarınıza ayıracak vaktiniz yoksa bir kurumsal SEO danışmanı, SEO Uzmanı ile çalışabilirsiniz. Dolayısıyla web tasarımın cazip olması başlı başına yetebilecek bir unsur değildir. Daha bulunabilir olmak için SEO çalışmalarına da önem göstermelisiniz.


Sort:  

Hello @coingump! This is a friendly reminder that you have 3000 Partiko Points unclaimed in your Partiko account!

Partiko is a fast and beautiful mobile app for Steem, and it’s the most popular Steem mobile app out there! Download Partiko using the link below and login using SteemConnect to claim your 3000 Partiko points! You can easily convert them into Steem token!

https://partiko.app/referral/partiko

Congratulations @coingump! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 1 year!

Click here to view your Board

Do not miss the last post from @steemitboard:

Carnival Challenge - Collect badge and win 5 STEEM
Vote for @Steemitboard as a witness and get one more award and increased upvotes!